Login: Jelszó:    Regisztráció
 <<  1  21  41  61  81  101  121  141  161  181  201  221  241  >>

Téma Létrehozó Hozzászólások Utolsó hozzászólás
Amiga floppy lemezek, egér, régi '92-es Guru újságok stb. chaab79 (chaab79) 5 saeed (saeed20)
2020 június 17. szerda 16:57
Parádi tábor befizetés Joshi (Joshi) 14 saeed (saeed20)
2020 június 17. szerda 16:17
Jöjjön-e Thomas Parádra? Lay András (lay) 24 saeed (saeed20)
2020 június 17. szerda 15:43
Help Wanted neongod (neongod) 298 Millie Mowry (milliemowry)
2020 április 28. kedd 13:11
Árok Party 2013 MeLaK (melak) 7 Alex (WolfLarsen)
2019 május 31. péntek 07:44
KURJUNK LOVAT!!! Kõváry Ferentz (Kõváry Ferentz) 3 GordonBlue (solange)
2019 március 27. szerda 19:16
Pajtabuli 2010 Nick (nick) 157 DeT(r)oX (DeToX)
2016 május 20. péntek 14:00
Üzenetek, üdvözletek stb. stb. stb. Soponyai Viktor (dh1) 3.245 Pocok (Pocok)
2014 december 7. vasárnap 22:38
Okostelefonok (Android, Symbian, iOS, WP7, Bada, MeeGo...) Leeroy ^ SMV (leeroy) 862 Leeroy ^ SMV (leeroy)
2014 október 9. csütörtök 15:01
Regi tipusu C64 dobozaban elado... wyx (wyx) 2 Leeroy ^ SMV (leeroy)
2014 október 1. szerda 02:06
Miért is szar a winpc ? Saughassy (sau) 448 Saughassy (sau)
2014 május 5. hétfő 17:11
bitcoin Szabó Béla (zzz) 14 Leeroy ^ SMV (leeroy)
2014 március 25. kedd 18:50
PS3 Docky-SD (docky) 741 Joey KillerBasseR (joey)
2014 március 14. péntek 10:57
A MakeCD egy nagy bugware... Lay András (lay) 103 Saughassy (sau)
2014 március 4. kedd 08:37
 <<  1  11  21  31  41  51  61  71  81  91  >> Bezár Frissít Link ehhez az oldalhoz

Saughassy 2014 január 27. hétfő 10:45 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 4.007
2014-01-23 03:21:57-kor DeT(r)oX (DeToX) írta:

satu megint magadból indulsz ki. meg a fordított hangfalkábel is számít szinvonaladból amit aztán képes vagy vagyonokért megvenni. nekem nincs latest "okos"telefonom. nokia 6300-asom is van amin faszán megy a blúfos 1 hétig is ha úgy akarom. az igaz, hogy az csak 320 empé3, de a amit én hallgatok annak úgy is mind1 8)  jvcnek van egy árban jó modellje, de előbb ezt a fm transmitter technológiát fogom kipróbálni mert az minden szaros kocsiban megy és hugyészaré van :)

Azert nem akkora villanas az a 6300, konkretan a talk time 4 ora 30 vs 6 óra 50 perc az en szinten kukaerett xperia rayemen.  A keszenletire meg kb senki sem kivancsi, mert a telefont hasznaljuk, nem pedig a falra akasztjuk nezegetni. De ha nem hasznalom, akkor 440 ora standby, a nokia meg 348 ora. Hagyjuk mar ezeket a mitoszokat, ugy mindegyik telefon sokaig birja, ha nem hasznalod. De akinek kell a munkajahoz, vagy egyszeruen csak up to date akar lenni a hireket illetoen, akkor az hasznalni fogja azokat a funkciokat, amik egy butatelefonban nincsenek is. Lehet mondani, hogy a telefon telefonalasra valo, csak eppen rengeteg idot megtakarithatsz a ceges levelek atfutasaval munkaba menet, netbankolhatsz barhol es barmikor, fizethetsz vele a szaros pizzafutarnak is, mert kenyelmesebb gyorsabb egyszerubb es mellesleg a bank jovairast ad, stbstb.
Zenelejatszasnal sem irnak par oranal tobbet a tulajok, de hatha a tied egy kulonleges darab. :)

Saughassy 2014 január 27. hétfő 10:49 Link ehhez a hozzászóláshoz

2014-01-23 16:19:45-kor Joey KillerBasseR (joey) írta:
2014-01-23 11:48:07-kor Lay András (lay) írta:

Ja, hogy valaki még optikai hordozóról hallgat zenét...

De legjobban a kurva sok helyet foglal a flac duma tetszik. Gondolkodjál el rajta, hogy a 128-as empéhárom is nagy neked, mivel úgysem hallod meg, ezért inkább 64k-ban tárold! :)

Ja, hát ha valaki funkcionális analfabéta, akkor írhatok én bármit... :)

Joe, 2014ben helyhianyra hivatkozni flacnal, hat nem is tudom. Amugy csak vedd nyugodtan a cd-ket, majd amikor osszekarcolodnak, ellopjak, elhagyod, elrohad, akkor vedd meg ujra es ujra. Meg tobbert, mint legutobb. Ennel hatekonyabb modja is van a zeneszek tamogatasanak, de ahogy erzed. Kell a penz a kiadoknak is, apadnak az S Klasse es 7er eladasok. :)

Joey KillerBass... 2014 január 27. hétfő 14:51 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 1.035
2014-01-27 10:49:00-kor Saughassy (sau) írta:

Joe, 2014ben helyhianyra hivatkozni flacnal, hat nem is tudom. Amugy csak vedd nyugodtan a cd-ket, majd amikor osszekarcolodnak, ellopjak, elhagyod, elrohad, akkor vedd meg ujra es ujra. Meg tobbert, mint legutobb. Ennel hatekonyabb modja is van a zeneszek tamogatasanak, de ahogy erzed. Kell a penz a kiadoknak is, apadnak az S Klasse es 7er eladasok. :)

Meg1 funkcionalis analfabeta... Megprobalom olyan egyszeruen megfogalmazni ahogy csak lehet. Autó. Hifi. Tud mp3at. Nem tud flacot. Ellenben csak CD-ről tud adatot fogadni. R-GO, ha tudna flac-ot akkor is inkabb több lemezt teszek 1 CD-re, mint 2 albumot flac-ban, mert nem akarok 100 CD-t tarolni a kocsiban. Mp3 lejatszo, 4 gigas. Szamold ki flac-ban mennyi fer ra. Es elfogadhato minosegu mp3-ban? Vegyek egy tokeletesen mukodo kutyu helyett egy masikat csak mert flacflacflac? Konzumidiota vagy-e?

Saughassy 2014 január 27. hétfő 15:01 Link ehhez a hozzászóláshoz

2014-01-27 14:51:52-kor Joey KillerBasseR (joey) írta:
2014-01-27 10:49:00-kor Saughassy (sau) írta:

Meg1 funkcionalis analfabeta... Megprobalom olyan egyszeruen megfogalmazni ahogy csak lehet. Autó. Hifi. Tud mp3at. Nem tud flacot. Ellenben csak CD-ről tud adatot fogadni. R-GO, ha tudna flac-ot akkor is inkabb több lemezt teszek 1 CD-re, mint 2 albumot flac-ban, mert nem akarok 100 CD-t tarolni a kocsiban. Mp3 lejatszo, 4 gigas. Szamold ki flac-ban mennyi fer ra. Es elfogadhato minosegu mp3-ban? Vegyek egy tokeletesen mukodo kutyu helyett egy masikat csak mert flacflacflac? Konzumidiota vagy-e?

Pontosan ertettem mit irtal. 

"Otthon sem hasznalok flac-t, mert kurva sok helyet foglal es a fajlkent hasznalt zeneket amugy sem audiofil zenehallgatasra hasznalom, hanem hogy egyszeruen es gyorsan praktikusan tudjak zenet hallgatni. Ami meg fontos azt megveszem CD-n, es ott van hozza az otthoni hifim. Ennyi. :)"

Szoval relax es ovatosan az analfa belazassal. Ami fontos (amugy meg baszki...csak fontos zeneket hallgatunk, elvegre az elet rovid, nem?:) azt cd n veszed meg, ami egy elavult fostaliga adathordozo, minden nyugjevel, mert a flac sokat foglal. Es igen, ertem, hogy ugysem jatszana le a kocsiban levo hifi, de ugye az eredeti cdket sem ott karcolod ossze, hanem elobb csinalsz mp3 kopiat (vagy letoltesz). Na ha eljutnal odaig, hogy a flacot tekintened az origonak, akkor arrol ugyanugy gyarthatnal mp3at, vagy ha nagyon muszaj lemezt, de kb orok idokre tokeletes minosegben orizhetned meg a zeneket, raadasul barhonnan elerhetoen. Ez ugye nem mondhato el a cdrol. Viszont cserebe draga. :)

Joey KillerBass... 2014 január 27. hétfő 15:16 Link ehhez a hozzászóláshoz

Remekül idéztél, de túlhangsúlyozod a méretet, ami egy az okok közül, számomra ez lényegesebb: "a fajlkent hasznalt zeneket amugy sem audiofil zenehallgatasra hasznalom", de érdekes módon Lay is meg te is a méretre ugrottatok rá, ami meg CD miatt fontos, nem a vinyóm miatt, mintha nem is írtam volna mást.

Sajnálom ha neked nem tetszik a CD mint formátum én továbbra is szeretem, booklettel együtt, és könyvet is papírformátumban szeretek olvasni. Lehet bírálni a prefernciáimat de kijelenteni hogy tieid egyértelműen jobbak?!? Najó nem is folytatom, Sau te vagy a legokosabb, igazad van, de én jól érzem magam a lúzerek között is :P :D

Lay András 2014 január 27. hétfő 16:40 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 3.319

Számomra semmilyen veszteséges (audio) formátum, nem "elfogadható".

De azért érdekelne, hogy Joe számára milyen az "elfogadhato minosegu mp3"?

Saughassy 2014 január 27. hétfő 16:44 Link ehhez a hozzászóláshoz

Mint adathordozohoz kotott formatum, a cd halott, elavult, technikailag idejetmult stb. En ertem, hogy romantikabol, sznobizmusbol vagy ki tudja mitol indittatva te ragaszkodsz hozza, de ennek semmi koze a muszaki es gazdasagi kerdesekhez. Remek modon oldalazol szubjektiv szemelyes preferenciak fele, de itt a kerdes vegig az volt, mit is kellene venni detoxnak ahhoz, hogy minek kevesebb penzbol minel jobb hangot kapjon minel kevesebb nyuggel. Szoval tenyleg ne menjunk el a kinek mi tetszik es mit szeret iranyaba.

Felvetettem, hogy a mindenfele brutal meretu sd kartyak, kabelek, kihangositok egyebek helyett vehetne egy hordozhato vinyot is, ami raadasul onmagaban is hasznalhato lejatszo, 20-30 oras uzemidovel evjarattol fuggoen. Kis szerencsevel meg lehet csipni egy 80-120 gigas peldanyt 20-30khuf kozott. Nem keves, nem is olcso de ar teljesitmenyben meg most is jo, nem beszelve a kenyelemrol. De ugye kiderult hogy nem jatszik mert nem olyan a fej

Vehet pendriveot, de nem olyan a fej.

Vehet fm transmittert parezerert kinabol (nekem is van:) csak ugye az a sok drot, na meg a telo merul...

Vehet allitolag jo minosegu speci fm transmittert a Densiontol, majdnem az ipod araert 

Gondolom sima aux inje sincs. 

Egyebkent nem tudom milyen a rogzites az Asztmaban, de lehet hogy egy hasznalt bt s fej megoldana a kerdest, vagy valami usb kepes cucc.

De ime egy csoda. A leirasbol idezek: "Igen Kiváló hangminőség".  :) Van rajta aux in és usb is. De sima aux in es fejeket 5000ert hajitanak az ember utan valoban Igen Kivalo hangminoseggel.

Szoval lehet alternativakat irni, csak konyorgom ne az legyen a tema, hogyan hugyozza szembe Joe a fogyasztoi tarsadalmat es mi a velemenye a plebsrol, melynek alantas eletvitelet elviselni kenytelen. :)

Joey KillerBass... 2014 január 27. hétfő 16:47 Link ehhez a hozzászóláshoz

Nem ez a lényeg.

Már 4 napja elfogadtam, hogy mondhatok bámit, az ítélet már megszületett :) Ma azon a lelki gyakorlaton is túl vagyok, hogy az én igényeimre is Sau megoldása a legjobb, mindazonáltal vállalom, hogy a saját ár/érték szempontjaimnak megfelelő megoldást fogom alkalmazni a továbbiakban is, csak mindig emlékeztetem magamat, hogy ez az abszolút skálán szuboptimális, tehát köpésre sem érdemes.

Igény esetén vállalom, hogy beállok a sarokba és összeverem magamat. :D

Saughassy 2014 január 27. hétfő 16:52 Link ehhez a hozzászóláshoz

2014-01-27 16:46:25-kor Joey KillerBasseR (joey) írta:

Nem ez a lényeg.

Már 4 napja elfogadtam, hogy mondhatok bámit, az ítélet már megszületett :) Ma azon a lelki gyakorlaton is túl vagyok, hogy az én igényeimre is Sau megoldása a legjobb, mindazonáltal vállalom, hogy a saját ár/érték szempontjaimnak megfelelő megoldást fogom alkalmazni a továbbiakban is, csak mindig emlékeztetem magamat, hogy ez az abszolút skálán szuboptimális, tehát köpésre sem érdemes :D

Legkozelebb leszel szives nem a flac helyigenyevel ervelni, majd utana azonnal szubjektiv szempontok mezejere hatralni, es akkor nem futsz bele hasonlo felreertesekbe. :) 

Egyebkent pedig emlekeztetnelek az elso beszolasodra ebben a temaban:

"Szerintem megmosolyogtato sznobizmus, ha valaki csucskategorias luxuslimokon kívül nem tartja elegnek kocsiban a 320as empé3-at. Tipikus use case az az, hogy hallod a motorzajt, kormany-nyekergest, fekcsikrogast, utcazajt, szirenakat, plusz a zenére sem 100%os figyelmet szentelsz."

Megis mire szamitottal akkor?

Lay András 2014 január 27. hétfő 16:57 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 3.319
2014-01-27 16:47:16-kor Joey KillerBasseR (joey) írta:

Igény esetén vállalom, hogy beállok a sarokba és összeverem magamat. :D

Hát igény az lenne rá! :)

<<  1  11  21  31  41  51  61  71  81  91  >> Bezár Frissít Link ehhez az oldalhoz

Elkészült a Fórum! Lay András (lay) 1.759 csipike (csipike)
2013 november 30. szombat 18:09
Rendszergazdai segítségkérés - Jelszó megváltozás k.bartha (k.bartha) 3 k.bartha (k.bartha)
2013 október 31. csütörtök 12:29
Szittyózium 2013 - Jelentkezés Joshi (Joshi) 101 DeT(r)oX (DeToX)
2013 augusztus 29. csütörtök 02:25
Amiga OS4.0 Kett Roland Attila (awe74) 12 Foldesi Peter (ratdragon)
2013 augusztus 7. szerda 09:57
MorphOS és tsai Rajnai Almos (rachy) 88 MeLaK (melak)
2013 május 29. szerda 22:41
500 db. új Amiga1200 Petrótól GaBRIeL (GaBRIeL) 69 MeLaK (melak)
2013 április 15. hétfő 15:18

<<  1  21  41  61  81  101  121  141  161  181  201  221  241  >>

Valid CSS!