Login: Jelszó:    Regisztráció
 <<  1  21  41  61  81  101  121  141  161  181  201  221  241  >>

Téma Létrehozó Hozzászólások Utolsó hozzászólás
Hol lehet még SIMM és EDO RAM-okat kapni ? Leeroy ^ SMV (leeroy) 29 DeT(r)oX (DeToX)
2009 október 16. péntek 04:10
MP3 télen, nyáron DeT(r)oX (DeToX) 478 MeLaK (melak)
2009 szeptember 14. hétfő 15:10
Szittyózium 2009 MeLaK (melak) 1.213 DeT(r)oX (DeToX)
2009 szeptember 14. hétfő 05:15
www.amiga.hu - morgolodas Foldesi Peter (ratdragon) 270 Balogh Károly (Chain|Q)
2009 augusztus 27. csütörtök 17:24
Jöjjön e LAy parádra... Thomas of SMV Design (thomas.smv) 26 Joshi (Joshi)
2009 augusztus 26. szerda 15:23
Kinyitom ablakom, és miért nem pirítós a kutyám heti bkv jegysorsolási műsora? MeLaK (melak) 11 MeLaK (melak)
2009 augusztus 18. kedd 15:01
Nincs kep asdexed (asdexed) 12 Docky-SD (docky)
2009 augusztus 15. szombat 07:22
Amiga Audio Desco (desco) 98 Hosszu Peti (teo)
2009 augusztus 4. kedd 12:23
 <<  1  11  21  31  41  51  61  71  81  91  >> Bezár Frissít Link ehhez az oldalhoz

Saughassy 2002 november 21. csütörtök 17:15 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 4.007
"hat aki a Delfinat "felistenkent" tiszteli azt tudom sajnalni. mint fentebb irtam (jopar honappal) ezelott: zajosabb mint a muzealis erteku Toccata. " Ez azert nem kifejezetten Toccata istenites. Vagy a muzealitas nalad osszefuggesben van a hangminoseggel ?;) Nno akkor... Most ket dolog lehetseges: a, Tul sokat ittal, vagy csak szimplan rossz hatassal van rad a mindennapi pc-zes. Ebben az esetben szivesen elmeselem meg1x utoljara lassan, hogy mirol beszelek kezdetektol fogva. b, Direkt nem akarod megerteni amit irok, szandekosan csusztatsz es elvezed a flamet. Mivel nekem az elso valtozat szimpatikusabb es hiszem, hogy nem a rosszindulat vezerel, belevagok hat.... En SOHA nem istenitettem az MDt a CD vel szemben. Az IRCn beszelgetve felvetettem, hogy az MD+ CDROM paros ALTERNATIVA lehet a 60-70 khufos arban mozgo uj cd lejatszok hangjahoz viszonyitva, kulonosen az alabbi esetben: Valaki nem csak zenet szeret hallgatni, hanem jatszik is egy hangszeren. Ilyenkor nagyon jol jon, ha hirtelen vmi temat szeretne rogziteni mielott kimenne a fejebol. Vagy leulnek jammelni a haverral es szeretnek ezt rogziteni, csatornanket. (Ket gitar pl). Mivel ilyenkor sok a szemet, meg is tudjak vagni, letorolni, ujravenni csatornankent persze. Az MDt persze nem kell ujonnan megvenni, a par eves hasznalt darabok jo minoseguek (sajat kategoriajukban), mechanikailag es hangzas teren is felulmuljak a mostani nagyuzemben gyartott froccsontott muanyag cd lejatszokat. Tehat 60khuf korul 2 lehetoseged van: a, veszel ennyiert egy uj cdlejatszot, aminek a hangminosege es megepitese olyan amilyen. Hallgatsz rajta cd t es kesz. Semmi masra nem alkalmas. b, Veszel ugyanennyiert egy alig hasznalt MDt, amibol meg nem sporoltak ki mindent, fogsz egy cd romot es annak digit kimenetet majd az alabbiakat kapod: - Legalabb olyan jo hang mint a cd lejatszo eseteben - plusz egy komplett MD , annak minden elonyevel, ami: - hordozhato es onalloan mukodni kepes ket csatornas digitalis hangrogzito - egyszeru editalo - kulonallo viszonylag jo minosegu D/A - egy ujabb formatum, amit le tudsz jatszani Nagyjabol errol volt szo. Arrol en nem tehetek, hogy az MD betukombinaciot meglatva a tobbseg bevadult, es mindjart jottek itt az ATRACcal meg ki tudja mivel. Az MDt CSAK D/A kent hasznalva is legalabb olyan minoseget erunk el mint az azonos aru uj cd lejatszoval, ezen felul meg jonnek az emlitett elonyok. ENNYIT mondtam es nem tobbet. Ha esetleg maskent gondolnad, akkor talan ideje simcatol logot kerni... Azert jo lenne, ha kicsit jobban figyelnel flame kozben, kulonosen ha a felenel kapcsolodsz be...
Victor 2002 december 29. vasárnap 17:40 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 381
Na, miközben valami mást keresgéltem, egy érdekes írásra akadtam a 1-bites delta/sigma-modulációs D/A átalakítással kapcsolatban. Ebbõl az derül ki, hogy a minden szempontból tökéletes, 16-bitesnek megfelelõ átalakításhoz 2.9GHz-es mintavételre lenne szükség. Ha figyelembe vesszük, hogy az emberi fül a frekvencia növekedésével egyre kevésbé érzékeny a felbontásra és a zajra, még mindíg legalább 164MHz-es mintavételre lenne szükség. Ezzel szemben az SACD mintavétele "mindössze" 2.8442Mhz.. (Az 1-bites D/A-t tartalmazó CD-lejátszók és hangkártyák is kb. ekkora frekit használnak.) Nem csoda, hogy a magasaik (középhangoktól kezdve egyre jobban) zajosak; erõsek a magasak, de olyan "szõrösek/szöszösek", eléggé hiányos a detail, stb. http://www.ee.washington.edu/conselec/CE/kuhn/onebit/ primer.htm
Saughassy 2002 december 29. vasárnap 20:56 Link ehhez a hozzászóláshoz

Én egyre kíváncsibban várom, hogy végre ismert körülmények között tudjak meghallgatni egy SACD playert. Hát senki sem szán rá egy délutánt ? Még a:)
Saughassy 2002 december 29. vasárnap 20:56 Link ehhez a hozzászóláshoz

mac suxx...
Hosszu Peti 2005 február 21. hétfő 17:59 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 1.096
"fruityloops???? na az szól aztán irgalmatlanul gyengén! ja, reason föleg dnb. de ha te ennyire vágnod a témát, tudnod kéne, hogy minden a masterelésen múlik, kevésbé a hangszeren/programon..." min hallgattal te fruity-t? speakeren? :)) egyebkent a hangszeren nagyon is sok mulik, nezd meg pl. a imposcar-t, ami ugyan zabalja a cpu-t de sokkal vastagabban szol mint egy maelstrom. ez ugye azert van mert normalisabb filtereket hasznaltak, amik nem csak cincognak (jo nem mondom hogy a fruity szar, kb 3-4 eve meg megallta a helyet a vst-s cuccok mellett, de ugye 0 bovithetoseg, es a 3-as sem lesz akkora durr, leven csak ezeket a "mastering" plugineket latom mint ujdonsagot, ami gyanusan meg sem kozelit egy waves diamond bundle-t, szal szerintem egyertelmuen holtvagany). "szal ez elég gyenge érv a reason ellen, ha valaki lusta rendesen masterelni:) amugy én sem vagyok akkora reason fan (mondom, renoise rulez!:) de azért a frutiyval elöjönni, meg logoccal... hát izé.... min hallgattál te reasont, szpíkeren? :)))" persze a mastereles nagyon fontos, de ha mar az alapanyag is mely-hianyos es nincs tere akkor abbol csak olyan cuccok szuletnek amilyenek. hallottam mar par zenet ami kihozza a maximumot egy reason-trekkbol (mar amit lehet), de ez meg meg sem kozeliti az elvarasaimat. egyebkent reason-t sokmindenen hallgattam mar, konkretan speakeren nem. :) fruityloops beepitett szintijeit nem hasznalom, azok tenyleg butak, de vst-hostnak/sequencernek szerintem idealis. logic meg porig alazza a reason-t mindenben, szoval nemtom mikor lattal utoljara olyat :) eleg sok altalam elismert zenesz azt hasznalja (Shpongle vagy Talamasca, ha ezek mondanak valamit). Csodalom, hogy a CuBase-be nem kotottel bele :))) Renoise-ot csak futolag lattam egyszer regen, nem volt normalis vst kezelese + fagyott. meg mar nem latok semmi fantaziat egy trekkerben.
Hosszu Peti 2005 február 21. hétfő 18:00 Link ehhez a hozzászóláshoz

"jo nem mondom hogy a fruity szar, kb 3-4 eve meg megallta a helyet..." akarom mondani Reason... :)
Hosszu Peti 2005 március 3. csütörtök 16:45 Link ehhez a hozzászóláshoz

satu baratom kedveert: http://www.hificity.hu/cikk.php?ident=3328
Saughassy 2005 március 4. péntek 15:07 Link ehhez a hozzászóláshoz

Remekremek. De azt hiszem a vita nem az üzleti sikerrõl szól, hanem a hangminõségrõl:) Arról ebben meg szó sem esik. Másfelõl az egyszerû droid sosem fogja fel a hasznosságát, viszont a már korábban leírt érveim miatt én továbbra is hasznos darabnak látom. Meg az pár ezer újságíró és médiaszakmunkás akiknek az MD maga volt a megváltás mikor még hordozhato mp3 felvevõ sehol sem volt. Igaz ami most van az is ûbergagyi, szoval nem egy kaliber.
Hosszu Peti 2005 április 5. kedd 13:49 Link ehhez a hozzászóláshoz

van reason3, kicsit talan jobban szol mint a 2.5, de meg mindig hobbizenesz kategoria. nem ajanlom senkinek :)
MeLaK 2005 április 14. csütörtök 16:08 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 3.813
Teo, vagyol mostansag? PCIos hangkartyat vasarolna egy ismeros - mondjuk nem Amigaba. Mit erdemes ma venni? Nem akar felvenni, AD nem annyira lenyeg. EMU kartyakat nezeget de olvas rola negativ dolgokat es nem mer belevagni. Otlet hegyek?

<<  1  11  21  31  41  51  61  71  81  91  >> Bezár Frissít Link ehhez az oldalhoz

Memória-kártya olvasó Amiga 500-hoz. Gyu (gyu) 2 MeLaK (melak)
2009 július 21. kedd 11:43
új AMIGÁS, segítséget kérnék szépen... Pintér Károly Gábor (pinkarga) 77 retros (Retros)
2009 június 26. péntek 00:15
Guru lemezújság klfmate (klfmate1) 10 Joshi (Joshi)
2009 május 21. csütörtök 21:16
Játékot keresek. Segítsetek! Szarka Robert (roberto76) 11 B. Szilveszter (bszggg)
2009 január 16. péntek 11:36
Zorro II-s kártya Amiga 1200-ra? uhu (uhu) 9 uhu (uhu)
2008 október 12. vasárnap 15:51
Valaki ért itt Amiga hardweres bütyköléshez? uhu (uhu) 30 Illyés Gábor (audiotechsys)
2008 szeptember 26. péntek 14:41
A4000 bug PLS. Help Sajtos Roland (sroland42) 2 Leeroy ^ SMV (leeroy)
2008 július 24. csütörtök 18:02
Cédépörkölõk topicja! Chip (chip) 201 DeT(r)oX (DeToX)
2008 július 7. hétfő 14:29
Pegasos Tóth Péter (Brutal) 8.064 Leeroy ^ SMV (leeroy)
2008 július 2. szerda 20:29
AmigaOne/AmigaOS4 Lay András (lay) 9.817 MeLaK (melak)
2008 július 2. szerda 00:08
Classic Amiga új bővítések, módosítások, tervek ;) Docky-SD (docky) 123 Leeroy ^ SMV (leeroy)
2008 június 29. vasárnap 19:16
Micro$oft cummantások Chip (chip) 2 DeT(r)oX (DeToX)
2008 június 23. hétfő 16:21

<<  1  21  41  61  81  101  121  141  161  181  201  221  241  >>

Valid CSS!