Login: Jelszó:    Regisztráció
 <<  1  21  41  61  81  101  121  141  161  181  201  221  241  >>

Téma Létrehozó Hozzászólások Utolsó hozzászólás
Hol lehet még SIMM és EDO RAM-okat kapni ? Leeroy ^ SMV (leeroy) 29 DeT(r)oX (DeToX)
2009 október 16. péntek 04:10
MP3 télen, nyáron DeT(r)oX (DeToX) 478 MeLaK (melak)
2009 szeptember 14. hétfő 15:10
Szittyózium 2009 MeLaK (melak) 1.213 DeT(r)oX (DeToX)
2009 szeptember 14. hétfő 05:15
www.amiga.hu - morgolodas Foldesi Peter (ratdragon) 270 Balogh Károly (Chain|Q)
2009 augusztus 27. csütörtök 17:24
Jöjjön e LAy parádra... Thomas of SMV Design (thomas.smv) 26 Joshi (Joshi)
2009 augusztus 26. szerda 15:23
Kinyitom ablakom, és miért nem pirítós a kutyám heti bkv jegysorsolási műsora? MeLaK (melak) 11 MeLaK (melak)
2009 augusztus 18. kedd 15:01
Nincs kep asdexed (asdexed) 12 Docky-SD (docky)
2009 augusztus 15. szombat 07:22
Amiga Audio Desco (desco) 98 Hosszu Peti (teo)
2009 augusztus 4. kedd 12:23
 <<  1  11  21  31  41  51  61  71  81  91  >> Bezár Frissít Link ehhez az oldalhoz

Victor 2002 november 19. kedd 21:49 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 381
Teo: 10 éve a highend-ben lévõ (és mások által is elismert, szóval nem öntömjénezõ) ismerõseim szerint az 1 bites sigma-deltás SACD technológia nem egy nagy durranás, csak egy kísérlet a ár/teljesítmény javítására, nevezetesen közepes teljesítmény közepes áron. A marketing-szövegek enyhén túloznak. Vannak vele fázismenet és egyéb problémák. Persze, lehet, hogy jobban szól, mint egy közepes CD-lejátszó. (Elmeleti dinamika ide-vagy-oda.) Ha neked tetszik, légy boldog vele. De messze van a csúcstól, azt tudnod kell. Sau: Nemrég próbáltam egy GUS-t (bár nem a MAX), meg persze Paulám, és szerintem az Audigy sokkal jobban szól. Az más kérdés, hogy ez még messze nem tökéletes. Pl. nekem alapbeállításon is színezettnek tûnik a hangja (és ugyebár itt van a mai kártyáknál kikerülhetetlen 44.1->48kHz konverzió, ami erõsen rontja a THD-t). A mai, 50e alatti kártyákon 1-bites codec-ek vanak, és ezzel egy közepes színvonalat ütnek meg. Bár a régebbi átlagos kártyáknál jobbak, nem a profi minõséget képviselik. Ezzel együtt azért az Audigy hangja elviselhetõ. (Majd kipróbálok egy Terratec DMX 6fire-t is.) Amigás hangkarikat sajnos még nem hallottam. De a legjobb megoldás IMHO építeni egy külsõ DAC-ot, pl. jófajta BurrBrown konverterekkel (egy jobb típus kb. 10eFt/chip, ilyet tartalmazó cuccot nem nagyon találni a MediaMarkt-ban :) ) és akkor már csak az spdif jel kell.
Hosszu Peti 2002 november 19. kedd 22:01 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 1.096
victor: digitalis platformra nem nagyon van mas elerheto megoldas SACD-n kivul (talan meg a DVD-Audio, de hat a Panasonic-nak nincs lemezkiadoja, tehat jobban bizok a Sonyban). nyilvan bakelit vagy studiomagnetofon jobb, de kinek van arra penze. nekem ez is boven megteszi, CD-nel azert jobb minoseg. Ha meg pc-s hangkartya akkor javaslom a Pulsar-t, valami jofajta aktiv hangsugarzo rendszerrel (mondju Genelec vagy Tannoy).
Victor 2002 november 20. szerda 00:48 Link ehhez a hozzászóláshoz

Az SACD, mint digitális platform? Ez furcsán hangzik... Az SACD-nél a hang már a lemezen is 1-bites, nagyfrekvenciás PWM-ben (kitöltésmoduláció) van rögzítve. Lajátszáson kívül nem sokat lehet vele kezdeni, mert az eredeti amplitúdót bonyolult számításokkal is csak közelítõleg lehet visszakapni. Talán ezért "nyomatja" az audióipar egy része. Másrészt ez arról szól, hogyan csináljunk átlag, nem audiofil embereknek minnél egyszerûbben, olcsóbban, tömegtermelhetõbben valami viszonylag jót. De egy profibb CD lejátszó, vagy egy közepes lejátszó egy jó külsõ DAC-kal jobban szól.
Victor 2002 november 20. szerda 00:51 Link ehhez a hozzászóláshoz

Ja, egyes SACD lejátszókon az 1-bites digitális kimenet mellett van multibites kimenet is, de az már egy konvertált adat.
Hosszu Peti 2002 november 20. szerda 11:47 Link ehhez a hozzászóláshoz

Direct Stream Digital, meg a nevebol is jol latszik hogy nem digitalis platform. (Esetleg olvass utana mielott elkezdesz baromsagokat irkalni, vagy kerdezd meg a szaktekintely cimboradat :))). DSD nincs agyonbaszva mindenfele digitalis szurokkel ellentetben a CD-vel (lejatszasnal ugyanis nincs szigma delta modulacio SACD esetben) Amugy high-end gyartok is sorra hozzak ki az SACD lejatszoikat, biztos csak azert mert szarabb mint a CD. 1bit-es kimenet meg rotfl, latszik hogy tajekozott vagy a temaban. csak a csucskategorias modelleken teszik az 1bitest a tobb-bites melle (ami alapfeature az olcsobb kivitelu lejatszoknal, nalam asszem pl. 24bit). vegulis nem is nagyon lenne ertelme, mert eleg keves haztartasban van olyan erosito amiben vagy 1bit-es bemenet, nyilvan ezert a 20/24bites az alap. epits magadnak kulso DAC-ot, es legy boldog vele. amugy ha azonos vagy a levlistas Victorral, akkor tovabbi hozzaszolasaidra inkabb nem reagalok, mert a listan mar sikerult parszor bizonyitanod mekkora kis okostojas vagy. Tobbek kozt az ilyenek miatt iratkoztam le onnan...
Victor 2002 november 20. szerda 15:30 Link ehhez a hozzászóláshoz

Fogd vissza magad, ok? Nem vagyok okostojás. Az a hibám, hogy ilyen esetekben, mint ez a mostani, nem mondom azt, hogy le vagy ejtve, nem szólok hozzád többet, befejeztem, hanem... Megkérdezem: mi volt baromság abban, amit írtam? Ismereteim szerint a DSD jel az éppenhogy 1 bites PWM kimenet! Végülis ez is "digitális", de nem úgy, mint egy x bit/x Hz adatfolyam. Ugyancsak, már a lemezen 1-bitesen van tárolva. Nyugodtan javíts ki, ha tévedek, de támaszd alá az állításodat! Szóval nézz utána, mielõtt baromságnak titulálod, amit mondok. A high-end gyártók sem mentesek a divattól (fõleg azok, akik állítólagos high-end létükre tömeggyártanak). Szerintem te nem sokat tudsz a high-end-rõl (a valódiról). Lehet, hogy a multibites kimenet alapfeature az olcsóbb kivitelû lejátszóknál, de én nem ezeket vettem alapul. Nyilván az olcsóbbakon ott van a multibites kimenet, mert olcsóbb erõsítõkhöz fogják használni, azokon meg (egyelõre) csak az van. Szerintem a te lejátszódon lévõ multibites kimenet még rosszabb, mint egy normális CD-lejátszó multibites kimenete (az 1-bit -> multibit komverzió miatt)! De hogy mondjak valamit, már most a piacon van egy elérhetõ árú lejátszó+erõsítõ páros, ami 1-bites jellel van összekötve, ezáltal mentes a minõségrontó konverzióktól. Így ez a megoldás képviseli az ideális párost! Ez a lényege a dolognak, ha még nem fogtad volna fel... De hamarosan a többi kommersz gyártó is kijön ilyen párosokkal. Mondom, lehet, hogy egy ilyen megoldás olcsó alkatrészekbõl, stb. is jobb eredményt ad, mint egy olcsóbb CD-s páros, de messze van a csúcstól. De ha nem akarsz tény-alapon maradni, csak flammelni, olyan alapon, hogy "Az én setupom a legjobb, és kész!", akkor felejts el.
Victor 2002 november 20. szerda 16:19 Link ehhez a hozzászóláshoz

Teo: Esetleg mélyítheted a tudásod ezen a lapon: http://www.merging.com/2002/html/sacd.htm (Megjegyzem: "Standard PCM System"-nél az olcsóbb megoldást mutatjék be.)
Victor 2002 november 20. szerda 17:59 Link ehhez a hozzászóláshoz

Annyit mondanék még, hogy a normálisabb CD lejátszók ma is a multibitesek, nem a pár éve ugyancsak ajnározott 1-bites delta-sigmás konverteresek, bár, ezek még mindíg jobbak, mintha multibites, de super-low-cost konverter van valamiben, az igaz. De ez nem szempont, ha igazi minõség kell. Érdekes fejlõdési út: multibites konverterek drágák? Építsünk 1-bites sigma-deltásból! OK. Minek vacakoljunk multibites ADC-tuningolással, legyen az ADC is 1-bites alapú. OK. Na, akkor most minek konvertáljunk multibitre, a tároláshoz, ha úgyis megint visszakonvertálunk 1-bitre? Tároljuk inkább az 1-bites sigma-deltát! És lõn az SACD. Aki nem értené ezt at 1-bit sigma-delta dolgot: hát ez kb. olyan, mint a Spektrum hangelõállítása, csak sokkal nagyobb frekvencián.
Victor 2002 november 20. szerda 21:27 Link ehhez a hozzászóláshoz

(Tegnap a 21:49-es írásban a resampling-gal kapcsolatban IMD-t akartam írni, bár kis mértékben a THD-t is rontja.)
Hosszu Peti 2002 november 20. szerda 23:37 Link ehhez a hozzászóláshoz

latom szeretsz a neten okosodni. kuldenek en is neked egy linket, ez is nagyon hasznos lehet: http://www.unclemelon.com/the_v.html ennyi.

<<  1  11  21  31  41  51  61  71  81  91  >> Bezár Frissít Link ehhez az oldalhoz

Memória-kártya olvasó Amiga 500-hoz. Gyu (gyu) 2 MeLaK (melak)
2009 július 21. kedd 11:43
új AMIGÁS, segítséget kérnék szépen... Pintér Károly Gábor (pinkarga) 77 retros (Retros)
2009 június 26. péntek 00:15
Guru lemezújság klfmate (klfmate1) 10 Joshi (Joshi)
2009 május 21. csütörtök 21:16
Játékot keresek. Segítsetek! Szarka Robert (roberto76) 11 B. Szilveszter (bszggg)
2009 január 16. péntek 11:36
Zorro II-s kártya Amiga 1200-ra? uhu (uhu) 9 uhu (uhu)
2008 október 12. vasárnap 15:51
Valaki ért itt Amiga hardweres bütyköléshez? uhu (uhu) 30 Illyés Gábor (audiotechsys)
2008 szeptember 26. péntek 14:41
A4000 bug PLS. Help Sajtos Roland (sroland42) 2 Leeroy ^ SMV (leeroy)
2008 július 24. csütörtök 18:02
Cédépörkölõk topicja! Chip (chip) 201 DeT(r)oX (DeToX)
2008 július 7. hétfő 14:29
Pegasos Tóth Péter (Brutal) 8.064 Leeroy ^ SMV (leeroy)
2008 július 2. szerda 20:29
AmigaOne/AmigaOS4 Lay András (lay) 9.817 MeLaK (melak)
2008 július 2. szerda 00:08
Classic Amiga új bővítések, módosítások, tervek ;) Docky-SD (docky) 123 Leeroy ^ SMV (leeroy)
2008 június 29. vasárnap 19:16
Micro$oft cummantások Chip (chip) 2 DeT(r)oX (DeToX)
2008 június 23. hétfő 16:21

<<  1  21  41  61  81  101  121  141  161  181  201  221  241  >>

Valid CSS!