Login: Jelszó:    Regisztráció
 <<  1  21  41  61  81  101  121  141  161  181  201  221  241  >>

Téma Létrehozó Hozzászólások Utolsó hozzászólás
Hol lehet még SIMM és EDO RAM-okat kapni ? Leeroy ^ SMV (leeroy) 29 DeT(r)oX (DeToX)
2009 október 16. péntek 04:10
MP3 télen, nyáron DeT(r)oX (DeToX) 478 MeLaK (melak)
2009 szeptember 14. hétfő 15:10
Szittyózium 2009 MeLaK (melak) 1.213 DeT(r)oX (DeToX)
2009 szeptember 14. hétfő 05:15
www.amiga.hu - morgolodas Foldesi Peter (ratdragon) 270 Balogh Károly (Chain|Q)
2009 augusztus 27. csütörtök 17:24
Jöjjön e LAy parádra... Thomas of SMV Design (thomas.smv) 26 Joshi (Joshi)
2009 augusztus 26. szerda 15:23
Kinyitom ablakom, és miért nem pirítós a kutyám heti bkv jegysorsolási műsora? MeLaK (melak) 11 MeLaK (melak)
2009 augusztus 18. kedd 15:01
Nincs kep asdexed (asdexed) 12 Docky-SD (docky)
2009 augusztus 15. szombat 07:22
Amiga Audio Desco (desco) 98 Hosszu Peti (teo)
2009 augusztus 4. kedd 12:23
 1  11  21  31  41  51  61  71  81  91  >> Bezár Frissít Link ehhez az oldalhoz

Desco 2001 augusztus 16. csütörtök 00:08 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 17
Mostanság igencsak lanyha a programfelhozatal amigára audio témában. Magyar mp3 encodereken kívûl szinte semmi sem jelenik meg. Elkezdtem foglalkozni a dologggal, de lenne jópár kérdésem a témával kapcsolatban. A segítségeteket kérem. Szeretnék írni egy tracker programot, ami jó sok feature-t tartalmaz. Maradjunk a 8bitnél és ne erõltessük az ahi-t! 1. kérdés: A hangminták mixelése frankón megoldott, mivel elég a két hangminta UBYTE sorozatait összeadni és azt osztani kettõvel, de hogyan tudom emelni a hangmagaságot és úgy kiszámolni. 2. kérdés: Hogyan tudom kiszámolni, hogy egy adott nagyságú patternben (tábla, ahova a hangmitákat rakom) hány byte-nyi adat kell. Nem akarok baromságokkal feleslegesen idõt tölteni, ezért kérdezek.
Hosszu Peti 2001 augusztus 16. csütörtök 10:19 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 1.096
vegre valami ertelmes topik is :) 1. en ilyen dolgokra a digiboosterpro-t (tracker) es a soundprobe-t (sample editor) hasznalom... 2. hat 4 channel/64-es patternhossz/1 effekt csatornankent az 1024 byte. gondolom akkor 8channel = 2048 + mindem duplazodik adott esetben, de ez trackerenkent valtozhat (pl. musicline editor optimalizalta amennyire csak lehetett...) szerintem amugy nem erdemes ujabb trackert irni (bar lelked rajta), digibooster elegge ott van...
Desco 2001 augusztus 16. csütörtök 21:51 Link ehhez a hozzászóláshoz

Végre egy fórum nem arról szól, hogy ki kit utál és miért. A DigiBoosterrel egy baj van, ami nagyon lényeges: NEM FEJLESZTIK! Ezek mellet érdemes megnézni, hogy hol tart a PC-s zeneprogramok fejlõdése. Felhoztad a Musicline-t szerintem az van nagyon ott. Több lehetõség van benne, mint egy sima hangmintákat rakosgató trackerben. Igazából az ahi-val van gondom, mert szvsz nagyon lammah. Mondjuk az én agyamban megtervezett program is elég lassú lenne, de buffereléssel, vagyis elõre számlálással elég sokat lehetne kezdeni. Max. 32 esetleg 64 channel lenne. Minden patternben 4 effekt paraméter. Azért elég érdekes lesz megoldani lassú proci mellett a "realtime" reverb, echo, delay stb. effekteket. Csak ilyen dolgok fogalmazódtak meg bennem. ;))) Ehhez viszont help kellene, de az nagyon sok. A számítással szerintem gondok vannak. Függ a kimenõ sample rate-tõl mivel ugye 22050Hz vagyis másodpercenként 22050-szer vesz/játszik le mintát. 125-ös BPM esetén percenként 125 negyed megy le, vagyis 500 1/16-od ütem. Tehát ilyen tempó mellett 0.12 másodperc az 1/16-os ütem. 22050Hz mintavételezésnél az 1/16 ütem elméletileg 2646 byte hosszú. Remélem jól számoltam. Ebben kellen némi help. Továbbvezetem a dolgot. Adott egy hangminta, ami 2656 byte hosszú. A hangmagasság emelését ilyen esetben úgy oldják meg sample technikánál, hogy gyorsabban játsszák le. Ha viszont gyorsabban játsszuk le a hangmintát, akkor ugyanannyi idõ alatt több adatot kell átküldeni és a hangminta rövidebb lesz. Mixelésnél ebben az esetben adatveszteség lép fel, mivel "rövidebb" a hangminta az hangmagasság emelése miatt. Lehet, hogy ez nagyon baromság, amit most írtam, de pont ezért kellen a help, hogy ezt hogyan lehetne megoldani.
Hosszu Peti 2001 augusztus 17. péntek 09:53 Link ehhez a hozzászóláshoz

Huuubazzz, most neztem meg pc-n a Fruityloops3-at, es asszem nincs tobbet szuksegem tracker-re.Analog softsynth, bovitheto vst/dx effektekkel es hangszerekkel, tud normal sample-t (wav) is kezelni, szal asszem nem sok ertelme van dbpro-val es tarsaival szenvedni... az hogy ugyanolyan legyen egy sample hangmagassaga (tehat mondjuk egy drumloop ne legyen cincogas, ill. egy vokal ne ugy szoljon mint egy chipmunk) azt pitch-bendeles nevu eljarassal lehet megoldani.Sajnos amit amigan talaltam azok eleg gagyik, viszont pc-re most getteltem egy cuccost, ami eleg korrektul (ertsd: recseges nelkul) megoldja a problemat.Realtime szerintem nem sok ertelme van ilyesminek, egyszerubb beloni oszt hello.
Desco 2001 augusztus 17. péntek 21:55 Link ehhez a hozzászóláshoz

Itt egy dolgora hívnám fel a figyelmedet. Az nem amiga. Mellesleg én is beterveztem egy PC vásárlást. Tudok egyébként jobbakat is mondani. Reason!!! Az nagyon odabasz, de az sem Amiga. Vagy lehetne Cubase, Rebirth meg egy hegynyi proggi, de egyik sem amiga. Ebben pont az lenne a lényeg, hogy ez Amigára lenne. Valóban gagyik a jelenlegi Amigás zene proggik, iletve nem is a gagyisággal van a gond, hanem avval, hogy nem fejlesztik, vagy éppen nem realtime. Az bufferelésnek pont az lenne a lényege a programban, hogy elõre kiszámolja a dolgokat fastban aztán copy a lejátszáshoz az amigához. Mellesleg amigán is meg lehetne oldani a realtime-ot és meg is van oldva. Figyelmedbe ajánlom a DigiBooster, Delfina DSP hangkártya párost. A lejászás alatt levõ digibooster modul csatornáit effektezheted realtime egy külön taskban és közben mehet a harddiskrecord. ;)) Engem továbbra is a gyakorlati megoldás érdekelne.
Hosszu Peti 2001 augusztus 18. szombat 02:51 Link ehhez a hozzászóláshoz

Nos, a Reason-nel az a gond, hogy nem bovitheto.Ellenben a Fruityloops kezel VST instrumenteket is, tehat nem korlatozott a hangszerkeszlet (azert reason/reabirth-nel egy ido utan unalmas, hogy nem tudod boviteni, hacsak a propellerhead ki nem hoz uj modulokat...).Fruityloops siman ranyom cut-off-t normal (wav vagy. iff) sample-ra is, es nem ez az egyetlen effekt + rengeteg extra feature.Egyetlen dolog ami nekem hianyzik az a tracker felulet, de groove-kat megirod trackerben, atnyomod midi-be es minden okes.Es nem is kell kulon megtanulnod a midi-t mert nagyon konnyen kezelheto.Szerintem analog zenehez (trance/goa) abszolut idealis...a minoseg pedig szenzacios.Tehat ide vagy oda, semmi ertelme amiga-n szenvedni a meglevo cuccokkal...mondjuk dbpro elit minden bugjaval egyutt, de sajnos nem tud realtime hangszert generalni ill. igenyeket kielegitoen effektezni (mert egy echo azert nem sok...).Sajnos a hardware korlatokbol adodoan egy rebirth sem megvalosithato amigas platformon (max ppc-n). Delfina DSP-rol annyit, hogy egy kibaszott zajos kartya (sajnos ez az igazsag, egy Toccata-val nem is erdemes osszehasonlitani), a 10 ezer forintos sb!live-om is kepes hasonlo minosegre, es a software ellatottsag messzemenoen a pc javara billenti a merleg nyelvet (sajnos)... Szoval nem lebeszelni akarlak, csak megkerdojeleznem, hogy van e erre igeny...
Desco 2001 augusztus 19. vasárnap 00:32 Link ehhez a hozzászóláshoz

Egyértelmû, hogy szoftver ellátottságban a PC a jobb, de mivel én igyekszem kódolni amigára ezért egyértelmû, hogy foglalkoztat az a kérdés, hogy megoldható-e. PPC-n egyértelmû jobb a minõség lévén, hogy a Roland szintikben is PPC procik vannak ráadásul nem is a 200 feletti MHz sebességûek. Mondjuk ott hegyekben vannak a célprocik is. Nem véletlen, hogy van Mac-re is Reason például. A Toccata dolgoban bizonyára igazad van, mert egyiket sem ismerem, nem tudok véleményt nyilvánítani róluk. Mondjuk király lene, ha VF rárakna a VSS kártyára egy Motorola DSP procit, ami ugye a Definán is van. ;))) Ezekbõl egyértelmûen kiderül- ha a minõséget vesszük - , hogy a célhardverek a legtökéletesebb megoldások, de egy Roland szinti pl. 3-400e HUF, plusz egy speckó CD-re mentõ keverõ is elég borsos áron vehetõ meg. Valahol kompromisszumot kell kötni. Én szeretek zenét is írni és programozni is. Zeneírásban egyértelmû, hogy Reason-t vagy egyéb proggikat használnék, ha lene PC, de akkor is foglalkoztatna a dolog, hogy hogyan oldható meg az egész amigán. PPC + hangkártya egyértelmûen jó lenne. Hidd el, hogy nem ebbõl a proggiból gazdagodik meg valaki. Egyzserûen csak érdekel a dolog, de nagyon komolyan.
Hosszu Peti 2001 augusztus 20. hétfő 01:33 Link ehhez a hozzászóláshoz

Ugynezki ez egy erosen 2 szemelyes topic lesz :) Nyilvan nem lebeszelni akarlak, csak nem igazan latok fantaziat egy ujabb amigas trackerben, de hat szived joga, hogy mihez kezdesz, en ettol fuggetlenul fenntartom ama velemenyemet, hogy amigan szenvedes zenelni (foleg a software ellatottsag miatt...). Szintit amugy sem vasarolnek, mikor egy kozepkategorias pc mindent megtud oldani amit egy kozepes arfekvesu szinti.Esetleg ha mar koncerteznek, de hat ez meg varat magara egy kicsit... Amigas PPC kartyak is elegge gyengek teljesitmenyben, a Reason meg azert van mac-re is, mert c-forrasu programot nem nagy ordongosseg atportolni, es ha meg penzt is lehet vele keresni, ekkor miert ne? Tehat abszolute nem azert, mert a Motorola milyen szenzacios processzorokat gyart (amit azert el kell fogadni tenykent termeszetesen, Motorola rulez).Amugy Mac-re sincs annyi celszoftver mint pc-re, az arakat meg inkabb ne firtassuk... VSS-re nem latom ertelmet egy Motorola DPS-nek, mivel a Delfinan csucsulo processzor alulmarad teljesitmenyben a VSS-es DSP-tol (kezdve ott, hogy mp3-at melyik tud 0% CPU terheltseggel kinyomni...).Egyetlen dolog ami a VSS ellen szol az a driverek hianya, de gondolom ez jovoben modosul pozitiv iranyba, a hangkartyatulajdonsok nem kis megelegedesere... Szoval ha zenelni akarsz egyertelmuen pc, sajnis az irodatechnika mara mar ilyen szintre fejlodott (hidd el en is ruhellem a pc-t de sajnos egyedul keves vagyok megallitani a "fejlodest"), scene dolgokra meg ott az amiga...Protracker 4 ever...
Desco 2001 augusztus 20. hétfő 11:35 Link ehhez a hozzászóláshoz

"Ugynezki ez egy erosen 2 szemelyes topic lesz :)" :)) Nem értenek ezek a mûvészetekhez. :))) Érdekes dolgot sugallsz és van egy kis ellentmondás is. Ugye azt mondod, hogy nem érdemes amigára audio dolgokat fejleszteni, mert PC-n jobb programok vannak. Ebben teljes mértékben igazad van, de... és itt a de. Ugyanakkor azt mondod, hogy amigán szenvedés zenét írni a szoftverel(nem)látottság miatt. Ilyen alapon bármelyik amigás szoftverfejlesztõ azt mondhatná. hogy minek fejlesszek, hiszen PC-re úgyis meg vannak a megfelelõ programok, ráadásul a választék is nagyobb. Ilyen alapon szépen befejezika fejlesztést és nem lesz program. Mivel nincs program, a felhasználók is átmennek PC-re. Szép perspektíva. A DSP-t nem igazán az mp3 ki/be tömörítgetésre kéne használni, hanem mondjuk reverb, echo és egyéb effektek létrehozására. Ha pl. tudna ilyen a VSS, akkor elég lenne egy jobb(értsd stereo) tracker, ahova csak berakosgatod a hangmintákat és beállítod a csatornákra az effekparamétereket aztán kész is a jó kis zene. Ha pedig van egy jó proci, akkor lehet szépen analóg vagy FM szintézist csinálni. a MLine is szépen elbír 8 csatit pedig aztán ott van számolás bõven. Ez PPC procival és a VSS kártyán csücsülõ effektprocival igen szépen tudna muzsikálni. Az ár sem gond, mert mint mondta VF is, egyszerûen képtelenség kihozni egy jó hangkártyát kihozni 6ezerét. Szal ott valami kamu lehet. Tidom, hogy PC-vel tudnék zenélni, de én az amigával (is) szeretnék. :))) Gondolom a profizmust sem PC-nek tekinted, mert kötve hiszem, hogy egy Puncium tud helyettesíteni egy böszme nagy áramkört, ami pl. a a TB-303-ban van.
Desco 2001 augusztus 20. hétfő 11:36 Link ehhez a hozzászóláshoz

Mellesleg nem mondtál hülyeséget. Meg kéne vizsgálnom a VSS-t közelebbrõl ;)))

1  11  21  31  41  51  61  71  81  91  >> Bezár Frissít Link ehhez az oldalhoz

Memória-kártya olvasó Amiga 500-hoz. Gyu (gyu) 2 MeLaK (melak)
2009 július 21. kedd 11:43
új AMIGÁS, segítséget kérnék szépen... Pintér Károly Gábor (pinkarga) 77 retros (Retros)
2009 június 26. péntek 00:15
Guru lemezújság klfmate (klfmate1) 10 Joshi (Joshi)
2009 május 21. csütörtök 21:16
Játékot keresek. Segítsetek! Szarka Robert (roberto76) 11 B. Szilveszter (bszggg)
2009 január 16. péntek 11:36
Zorro II-s kártya Amiga 1200-ra? uhu (uhu) 9 uhu (uhu)
2008 október 12. vasárnap 15:51
Valaki ért itt Amiga hardweres bütyköléshez? uhu (uhu) 30 Illyés Gábor (audiotechsys)
2008 szeptember 26. péntek 14:41
A4000 bug PLS. Help Sajtos Roland (sroland42) 2 Leeroy ^ SMV (leeroy)
2008 július 24. csütörtök 18:02
Cédépörkölõk topicja! Chip (chip) 201 DeT(r)oX (DeToX)
2008 július 7. hétfő 14:29
Pegasos Tóth Péter (Brutal) 8.064 Leeroy ^ SMV (leeroy)
2008 július 2. szerda 20:29
AmigaOne/AmigaOS4 Lay András (lay) 9.817 MeLaK (melak)
2008 július 2. szerda 00:08
Classic Amiga új bővítések, módosítások, tervek ;) Docky-SD (docky) 123 Leeroy ^ SMV (leeroy)
2008 június 29. vasárnap 19:16
Micro$oft cummantások Chip (chip) 2 DeT(r)oX (DeToX)
2008 június 23. hétfő 16:21

<<  1  21  41  61  81  101  121  141  161  181  201  221  241  >>

Valid CSS!