Login: Jelszó:    Regisztráció
 <<  1  21  41  61  81  101  121  141  161  181  201  221  241  >>

Téma Létrehozó Hozzászólások Utolsó hozzászólás
LELEPLEZÕ KÉP TIMBÁRÓL!!! NO FAKE! Emeric SH (Emeric) 27 LEGYU (LEGYU)
2005 június 25. szombat 13:37
Mitõl lesz valaki Amigás??! neongod (neongod) 72 LEGYU (LEGYU)
2005 június 23. csütörtök 11:49
Elkészült a News! Lay András (lay) 55 neongod (neongod)
2005 május 31. kedd 14:04
Szeretnem megszuntetni Timbat Leeroy ^ SMV (leeroy) 32 LEGYU (LEGYU)
2005 május 25. szerda 17:51
A1200-t toronyba! Rutinosak elõnyben! :) Soponyai Viktor (dh1) 35 LEGYU (LEGYU)
2005 május 12. csütörtök 17:53
Ki, hogyan terjeszti az AMIGA szellemét? B. Szilveszter (bszggg) 38 LEGYU (LEGYU)
2005 május 6. péntek 21:24
Azt hiszem, Merlin példáját fogom követni. Elfelejtelek benneteket az Amigával együtt. Molnar Antal (timba) 19 LEGYU (LEGYU)
2005 május 6. péntek 21:11
Coldfire 68K Kémeri Csaba (unreal) 14 sadddam (sadddam)
2005 április 19. kedd 15:40
Programötletek Rajnai Almos (rachy) 102 Hosszu Peti (teo)
2005 április 18. hétfő 17:16
Milyen legyen a News? Lay András (lay) 47 MeLaK (melak)
2005 január 28. péntek 18:08
CDXL Soponyai Viktor (dh1) 7 Reynolds (reynolds)
2005 január 6. csütörtök 14:13
p96 vs cgx! neongod (neongod) 45 Reynolds (reynolds)
2004 november 23. kedd 09:47
Legyen-e fYaNICA #5? LouiSe (LouiSe) 41 DeT(r)oX (DeToX)
2004 október 5. kedd 00:33
100. topic a fóRumon. +1 sör a Laynak! Saughassy (sau) 18 B. Szilveszter (bszggg)
2004 június 15. kedd 14:39
Vélemények az AmigaInc-röl neongod (neongod) 116 neongod (neongod)
2004 június 4. péntek 21:04
Elkészült a szavazás neongod (neongod) 41 B. Szilveszter (bszggg)
2004 május 12. szerda 06:48
Amiga SDK (Software Development Kit) LeChuck (LeChuck) 12 Emeric SH (Emeric)
2004 április 23. péntek 14:55
MacEmu és társai... Nemeth Zoltan (enzo) 23 Thomas of SMV Design (thomas.smv)
2004 április 3. szombat 17:09
Mars Expedíció Cobra (cobra) 55 B. Szilveszter (bszggg)
2004 január 20. kedd 15:04
 <<  1  11  21  31  41  51  >> Bezár Frissít Link ehhez az oldalhoz

Dead 2001 május 22. kedd 04:59 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 76
Nah, látom biochip nemcsak belém kötötél bele. Nos, az elõnyrõl használásról annyit, hogy ha ezt nevezed te természetes egyensúlynak, akkor kicsit nagyon el vagy tévedve. Lásd a kõolaj kitermelés. A természet nem véletlenül rejti el az olajat olyan mélyre, hisz láthatod mennyire veszélyes a természetes környezetre. Másik: hidd el, az a baromság, amit te mondasz. Nem tudom te magadból indulsz e ki, mikor te azt mondod, hogy az ember az a faj, mely a természet felett ál. Nos én magam csöppet se tekintem annak, sõt, nagyon is kis pont vagyunk az egészben. Noha gyorsabban tudunk pusztítani mint alkotni, a természet túl tudna minket élni. Más. Kár lehurrogni egy ilyen jó témát, mert nem is gondolnád, hogy mennyire is aktuális a téma. Egyébként is én végre örülök annak, hogy van egy olyan téma is, melyrõl jókat lehet dumálni, nemcsak a szokásos PC-t anyázó topik. Leaglábbis remélem ez a topic sem arra a sorsa jut...
Saughassy 2001 május 23. szerda 02:09 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 4.007
NNa mi a probléma a "Miért szar a winpc" rovattal??? ;)
Cobra 2001 május 23. szerda 02:57 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 2.505
Tényleg miért olyan szar a PC? :)
Biochip 2001 május 23. szerda 13:54 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 92
Elnezest kerek azoktol, akik ugy erzik, kisse erdes stilusommal megbantottam oket !! Nem allt szandekomban szemely szerint senkit sem megserteni:)Es nem kivanok kotekedni sem, csupan beszelgetni, esetleg vitatkozni, hiszen ez az egesz "forum" rendszer a vilagon a legalkalmasabb erre ! Igerem , megprobalok a stilusomon kicsit csiszolni, megmondom oszinten neha vigasztalni is szoktam masokat, ha nagyon elkeseredettek, vagy nem talaljak a kiutat egy (logikai vagy realis) zsakutcabol . Az ido persze meg nem all le igy sem, es vannak ojan hejek a foldon - no+ a holdon - ahol informaciok es vasak dolgaban elot(e)t(e)unk jarnak - 1-2 100 evvel :))
Biochip 2001 május 23. szerda 14:27 Link ehhez a hozzászóláshoz

Azert azt sem szabad elfelejteni, hogy amerikban 1928-ban vezettek be az 1so (kiserleti?) tv adasokat, magyarhonban + az '50-es evek legvegen. A rendszeres tv adasok a szabadsaghegyrol pedig valamikor 1960 korul kezdodtek..... Es talan mar csak par ev valaszt el attol, (ami mashol mar tokeletesen mukodik,) hogy szines nagyfelbontasu kepernyon a naprendszer barmely pontjarol elerheted otthoni , vagy munkahelyi szamitogepes adatbankodat (a vilaghaloval 1utt), a chicagoi independence square forgalmat es idojarasat (web-cam-en), esetleg umts lefoglalhatod a holdszalloban melletem levo szobat szenhidratszegeny reggelivel 1utt, vagy folyamatosan figyelheted mi tortenik a hold TULSO oldalan :) Kivanom mindenkinek, minel elobb jusson el ebbe a helyzetbe.... A vilagbeke azonba meg nagyon sokaig nem fog kitorni.....
Biochip 2001 május 27. vasárnap 01:29 Link ehhez a hozzászóláshoz

cobra: "az egyiptomiak például, akik piramisokat építettek, melyeket a mai gépekkel se tudnának úgy megcsinálni, a marsról jöttek ide....." hat perszehogy....+ a zsidok is a marsrol jottek ide :)) "....nézd meg a nasa picture gallery-t." azokat rengetegszer lattam, de erdekes lenne +nezni a The Nine Planets -et is http://dept.physics.upenn.edu/nineplanets/nineplanets.html sokat lehet tanulni belole, es nagyjabol laikusoknak is ertheto.... "lehet hogy hamarosan a mi földünkön se lesz több élet, mint a marson." errol akarsz tarsalogni .....???? kivancsian varom a viziodat a foldi elet kihalasarol!!
Biochip 2001 május 27. vasárnap 01:44 Link ehhez a hozzászóláshoz

wolwerin3: "Lásd a kõolaj kitermelés. A természet nem véletlenül rejti el az olajat olyan mélyre, hisz láthatod mennyire veszélyes a természetes környezetre." ezt az elrejtest, + a veszelyeket kisse alaposabban is ki tudnad fejteni .....???? de nagyon kivancsi lennek arra, is miert irod, hogy: "Noha gyorsabban tudunk pusztítani mint alkotni, a természet túl tudna minket élni." es a kovetkezo kijelentesed mit takar: (nem hiszem, hogy)"az ember az a faj, mely a természet felett ál. Nos én magam csöppet se tekintem annak, sõt, nagyon is kis pont vagyunk az egészben" mijen kicsi??? mint 1 biochip ???
Victor 2001 május 27. vasárnap 04:53 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 381
http://mars.jpl.nasa.gov/mgs/msss/camera/images/moc_5_24_01/ face/index.html
Cobra 2001 május 27. vasárnap 14:04 Link ehhez a hozzászóláshoz

Hozzászólásai: 2.505
Nahh látom bõvülnek a témák :) Na ami az egyiptomi piramisokat illeti, ha jól tudom azt nem az egyiptomiak építették, mert kiderült hogy valami 10-20 ezer évvel ezelõtt épültek, akkor a történelem szerint még nem voltak olyan kultúrák, melyek ilyen építményeket készítettek volna. Valószínûnek tartom, hogy voltak már nagyon civilizált kultúrák már jó régen, csak esetleg természeti katasztrófák vagy egyébk dolgok kipusztították õket. Viszont ha a marson valóban volt élet (ami nem kizárt), akkor az is elképzelhetõ, hogy volt rajta civilizált élet, egyenlõre ez nem bizonyítható, de elképzelhetõ. És nem tudhatjuk mennyire volt civilizált ott az élet, de csak párezer év kell ahhoz, hogy egy gondolkodó faj (mint pl. az ember) faszekérbõl az ûrhajóig eljusson. Ha ott volt egy ilyen faj és a bolygó ideje lejárt, akkor egyértelmû hogy új otthon után néztek volna. Egyértelmû hogy elõször környezõ bolygókat kutattak volna hogy új otthont keressenek. Tudom biochip nem túl nyitott az ilyen fikciós témákra, de ennek van valóságalapja csak bizonyíték nincs. Nagyon érdekesek az új képek a marsról, például az "arc", bár szerintem túl nagy ahhoz, hogy mesterséges alkotás legyen, de ijesztõen egyenletes. A körülötte levõ talaj sima és egyenes, olyan talajból vagy vulkán csinál domborulatot, vagy egy meteorit becsapódása. Ez a forma egyikhez sem hasonlít. Aztán azok a piramis formák, nem tudtam hogy a vulkánoknak négy egyenes oldaluk van (mint ahogy az a képen látható sok képzõdményrõl). Én mindenesetre érdekesnek láttam egy mûsort, melyben az egyiptomi és marson levõ piramisokat hasonlítgatják. Sajnos ezekben túlságosan erõltetik a dolgot, hogy a terület elrendezése matematikai képleteken alapul, stb. Szóval nem mondom hogy elhiszem azt a sok sódert, mindenesetre annyit mondok, hogy érdekes ez a Cydonia rész... Egyellõre nem kívánok a föld kipusztulásáról beszélni.
Biochip 2001 június 18. hétfő 02:33 Link ehhez a hozzászóláshoz

Mint a fülemile, mikor észreveszi a bandzsa sast: úgy elhallgattatok hirtelen :) Pedig a témában sokkal több van, mint amennyit eddig kihoztunk belõle, minimum több mint 1 emberöltõnyi :) Éppen az acces_h.mod - ot hallgatom, ahogy ereszkedünk lefelé a mars felszínére, utánpótlást hozni annak a 2 tucat zacskónak, akik itt törik, furják a talajt vízrétegeket keresve 1re alsóbb és belsõbb szinteken. Másodmagammal érkeztem 1 teherhajón, ahol gyufásskatulya nagyságú amiga-emulátorom becsempészését csak nagy nehezen tudtam kikönyörögni a TBSofTM komiszárjától, mert 2 párhuzamosan futó manipulációs gépi inteligens rendszerünkbõl csak az 1ik, a BEFOR képes megtûrni maga mellett, bár szereti is veszettül, néha maga is belekóstol 1-2 protacker modulba. Ráadásul képes nekem kielemezni a belsõ zenei harmóniáját. De szerencsére jó véleménye van róla és néha rajta is csípem, hogy meghallgat a gyüjteményembõl pár darabot (napersze mondja is mint1 szajkó, hogy amigarulez, +hogy amigaforever, de csak nekem akar vele hizelegni, teheti is mert eugen, akivel itten az északi félgömb marsbázisát megcéloztuk, zeneileg töksüket :)) aztán elmélázva elöblögeti az agyát az univerzum féregnyúlványairól, és kifejti nekünk, hogy az 1ik a közelünkben van, valahol az alpha centauri mellett, de már megszoktuk, ez a mániája :) Nem véletlenül futottunk be az 5:20-sal MOST a külsõ szomszédunkhoz, a golyó föld és ezzel 1ütt holdközelben is van. Évek óta nem volt ilyen elérhetõ távolban, és mivel qva nagy hajtóanyag takarékossággal kell dolgoznunk, legnagyobb tiltakozásom ellenére önkéntesként kijelöltek TBSofTM-en és kilõttek bennünket eugen-nal a mars felé (amikor lehetne jobb dolgom is , mondjuk felderíteni a terepet a hold túlsó oldalán, ahova visszaérkezésem után átlapátolok, b*sza+ mehetek TDSofTM-be). A kis "vörös" most június közepén hozzátok, a földhöz is csak 67 millió kilométerre van, és ha felnéztek az éjszakai égre [ha eugent nem is de engem azért remélem megláttok, amint begyújtom a fékezõ hajtómûvet (csak nektek elárulom, gyújtja a fene, mert BEFOR csinálja az egészet végig, mi csak akkor avatkozunk be, ha a talaj fölött mongyuk éppen szembeszáll 1 vörösbegy)] ez a legvilágosabb égitest talán amit láthattok. Ha valakinek közületek akár csak kisebb teleszkóptávcsöve is van, már + lehet különböztetni a marsi világosabb és sötétebb régiókat és a jéggel borított pólusokat is. Mi innét kissé lehangolóbban látjuk a részleteket, naturalista módon, mintha a szahara fölött repülnél 1 shuttle-lal. Éppen az un. fej fölött húzunk el, de elárulom innét már nem hasonlít emberi fejhez, inkább 1 nightmare (rémálom)-hoz, a csatornák sokkal érdekesebbek és szabályosabbnak látszanak [a földhöz képest teljesen hiánycikk itt a zöldes(szürke) és a kékes(szürke) szín]. Éppen most, földi idõszámítás szerint majdnem június közepén, szerdán, lépett be a planetta az oppozícióba. Gy.k: a földrõl nézve a nap és a mars pontosan szembenállásban vannak. Ha derült az éjszaka, munkánk tárgya nektek a délkeleti horizonton jelenik +, éjfélre eléri a zenitjét - a legmagasabban van dél felé nézve - és még a reggeli szürkületben is ott csillog a délnyugati égen. Kozmetikusoknak, kozmológusoknak, kezdõ asztrológusoknak még annyit, hogy a holdra való visszérkezésem után 3 nappal át kell mennem TDSofTM-be. A dolog izgat is 1 kissé, mert a túloldali bázisunkon több érdekesebb dologgal is foglalkoznak, amit itt más projektek miatt elhanyagolnak, és nem zavarnak a földi rádió-, tévé-, katonai- és szatelit adók sem. Alacsony a "háttérzaj" ahogy a földön is 1re kevesebb helyen, városoktól és civilizációtól távol lehetett korábban eredményes, érzékeny csillagvizsgálókat építeni az un. "fényzaj" miatt. Nade a poén az, a TBSofTM-en túlnyomórészt fiúk dolgoznak [melegek elõnyben :))) ] vezetõnk + 1 újfajta ["alulról" sugalmazott] irányelv, divathullám(?) alapján, vagy csak éppen mert a hormonjai erõteljesebben mûködnek, mint a neuronjai, 1 fiatal nõt akar lentrõl felhozni magának a helyemre, (a közeli kráterekbe is szívesebben visz magával közetvizsgálatokra gyengébb nemû kolleginákat :))) én + mehetek a hold túlsó oldalára :( . Persze errõl már korábban is szó volt, a dolog nem ért váratlanul, de õszintén szólva +szoktam már, hogy bármikor le- (vagy fel-)nézek az égre és látom kékes-fehér, barnás-fekete anyaplanettánkat (a nagyobb ciklonok szabad szemmel is kivehetõk), és ez mindig megnyugtatott 1 kissé (másokat is), na+ hazakéredzkedni is 1szerûbb onnét, míg a túloldalról át kell elõször oda vánszorogni, mert kompkikötõnk 1elõre csak TBSofTM-en van. Hello cobra, megfejtetted-e idõközben az egyiptomi piramisok titkát ? Talán el kellene menni oda, mert közelrõl másképp néz ki a dolog, de májustól októberig nem ajánlom a kirándulást, mert elájulsz a melegtõl, + inkáb a homokviharoktól (legközelebb október vagy november a legjobb max. márciusig). A helybelieknek a turizmus hoz annyit a konyhára, mint a gazdaságnak az asszuáni gát, amit, illetve a felduzzasztott tórendszert TBSofTM-bõl is látni lehet közepes erõsségû kézi távcsövekkel. Láthatsz majd 1 félig kifaragott, embertelenül hatalmas kõtömböt is, amit már nem tudtak (akartak) a piramishoz (királytemplomhoz) szállítani. A vakolókanál ott, a helyszínen megállt a levegõben :))) Kéregetõknek ne adj semmit, mert elszedik a pénztárcádat is, ezen kivül 1edül ne menj, csak csoportos szervezésben, ráadásul az olcsóbb is valamivel, és veszélytelenebb. back from the future :)

<<  1  11  21  31  41  51  >> Bezár Frissít Link ehhez az oldalhoz

PPC-k, BVirslik, meg minden neongod (neongod) 35 neongod (neongod)
2003 december 14. vasárnap 01:55

<<  1  21  41  61  81  101  121  141  161  181  201  221  241  >>

Valid CSS!